Příprava vzdělávacích programů v malých pracovních skupinách

Nejzásadnější část školy, alespoň tedy co do časového objemu, tvoří účastnické vzdělávací programy. Ty připravují účastníci pro všechny ostatní collegiáty v malých pracovních skupinách pod vedením instruktorů ILŠ. Programy proběhnou na letním běhu Collegia; dva předcházející víkendy budou mj. příležitostí pro jejich přípravu. Tematické oblasti, do nichž tyto programy spadají, jsou vybrány tak, aby pokryly základní otázky, které by mohly zajímat každého skautského vzdělavatele:

• Systém vzdělávání a ověřování
  • Dramaturgie a plánování kurzu
  • Skautské principy a hodnoty z pohledu skautského vzdělavatele
  • Práce s týmem instruktorů týmu

Podrobnější rozpis jednotlivých témat je k nalezení na samostatné stránce:

Témata účastnických programů

Zájemcům doporučujeme se jimi probrat v předstihu, neboť již v průběhu přihlašování je třeba uvést alespoň jednu preferovanou oblast. Každý účastník se bude podílet na přípravě jedné z těchto oblastí, ostatní zažije v podání druhých. Není kvůli tomu třeba být hned odborníkem, nicméně praktická zkušenost nebo alespoň aktivní zájem o danou oblast je pochopitelně výhodou.

Podmínky absolvence ILŠ podrobněji popisuje dokument, kterému říkáme „Absolutorium“.