Collegium

Mužství a ženství 2011

Jednodenní seminář o životní cestě muže a ženy, o vztazích. Tematicky volně navazoval na stejnojmenný seminář z roku 2009. Pro skauty a jejich přátele.

Foto ze semináře Seminář Mužství a ženství přivítal 15. října 2011 třicet čtyři účastníků. Společně jsme otevřeli témata spojená s mužskými a ženskými archetypy, se vztahy a evoluční psychologií, s komunikací. Seminář neměl pouze přednáškovou podobu, ale byl zde prostor i pro diskusi ve skupinách a také pro aktivity s následnou reflexí. Čtyři hlavní programové bloky připravili lektoři Marek Orko Vácha, Martin Šmídek, Zuzana Řezáčová Lukášková – Perla, Milana Vykydalová. Jako malý programový doplněk jsme o přestávce promítali film Skauting je cesta. Krátce si každý mohl vyzkoušet několik jednoduchých prvků hraní na vlastní tělo jako na hudební nástroj.

Seminář s názvem Mužství a ženství jsme připravovali podruhé (poprvé v roce 2009). Nešlo však o opakování prvního ročníku. Zaměření na životní cestu, na příběh muže a ženy i na výchovu dětí zůstává i nadále oblastí, ve které chceme hledat moudrou zkušenost, o kterou se s námi mohou podělit ti, které zveme jako lektory. Je tady pravděpodobné, že se v roce 2013 pokusíme připravit opět jiný seminář Mužství a ženství. (Rok 2012 věnujeme přímo Instruktorské lesní škole Collegium.)

Mukóki

Témata od konkrétních lektorů

Marek Vácha – Orko (kněz, vysokoškolský pedagog, spisovatel): Láska – o vztazích mezi mužem a ženou

Zuzana Řezáčová Lukášková (psychoterapeutka, zaměřuje se na arteterapii, vede centrum Mandala v Brně): Ženské archetypy

Martin Šmídek (z YMCA Setkání – občanského sdružení zaměřeného na obnovu, zlepšení a upevnění života v rodině, zabývá se tématy křesťanské mužské spirituality): Mužské archetypy

Milana Vykydalová (psychoterapeutka, vede přípravy na manželství na Manželské poradně Bethesda, Školu partnerství v Centru pro rodinu, věnuje se výchovnému, partnerskému a manželskému poradenství): Jak si spolu (ne)rozumíme – muži a ženy

Seminář proběhl 15. října 2011 v Brně Slatině.

verejnost/muzstviazenstvi2011.txt · Poslední úprava: 2011/10/25 18:00 autor: Opicak