Tým


Caesh – Jiří Bělohradský

Vodní skaut teoretik. Šest let vedl vlčáckou smečku, ale průběžně se v různých dobách podílel i na činnosti skautů a roverů. Zkušenosti s instruktorstvím sbíral především na Námořní akademii (2005–2007) a v Castor týmu vůdcovského lesního kurzu Gemini (2008). Na Collegiu působí od jeho absolvování v roce 2013, v současnosti v roli vůdce.

Pracuje v České filharmonii, ale protože jeho táborákové drnkání tam nikoho moc nedojalo, skrývá se raději v oddělení IT. Je otcem sedmileté dcery a tříletých dvojčat, má tedy celkem o zábavu postaráno. Když výjimečně zbývají čas a síly, zajímá ho amatérské filosofování, amatérské muzicírování a vůbec řada amatérských činností.


Václavka – Václav Dostál

Doktorand filosofie, který vedle Collegia působil dříve také na VLK Ursus, kde se věnoval především skautské historii a myšlenkovým základům. Rád se probírá zaprášenými dokumenty a vytahuje z nich to cenné na světlo boží. Jako archivář-skaut se pohybuje okolo pražského archivu Junáka, jako archivář-filosof zpracovává pozůstalost profesora Ladislava Hejdánka. Na Collegiu zástupce vůdce.


Anča – Anna Poláková

Studentka medicíny na plný úvazek, většinu roku ji potkáte na studovně v Hradci Králové, i když pochází z Jihlavy. V oddíle už se ukazuje jen sporadicky a s hrdostí sleduje, jak si žije vlastním životem. Působila na LK Velká Morava v oborech zdravověda a myšlenkové základy skautingu, ale to už je taky minulost. Teď dostala příležitost koukat pod ruce instruktorům tady na Collegiu, tak se jí chopila a uvidíme, kam to povede. Zajímá ji všechno, pro co ji nadchneš vlastním zápalem.


Nibowaka – Jiří Veselý

Svého času nejstarší vlče na zeměkouli. Pokud se něčemu skautskému vůbec naučil, pak díky líšeňským vlčatům. Vděčně se hlásí k odkazu Balúa z Chotěboře. Mnozí jej z nevědomosti zvou na různé akce, tábory a kurzy. Těmi nejzatvrzelejšími jsou rytíři Rádcovského tábora sv. Jiří a lovci 7 vlků a tisícovek 😉. Na Collegiu je jednak přirozeným supervizorem mnoha programů, především se ale stará o duchovní stránku lesní školy. Inspiraci čerpá z židovsko-křesťanské studnice, jeho živelný přístup k otázkám nejen duchovním je ovšem inspirací sám o sobě. Poslední léta slouží v Ostravě.


Mikro – Eva Novotná

Mikro je vodní skautka z Třebíče, kde připravuje vzdělávací programy pro skupinu kormidelníků. Několik let vedla Velkou Moravu, v současné době se věnuje vzdělávacím kurzům na Vysočině. Na Collegiu se věnuje oblasti týmu.
Profesně se s ní můžete setkat v třebíčském muzeu, kde je neustále obklopena dětmi a studenty. Působí tam totiž jako edukátorka. Vymýšlí, dotváří a realizuje vzdělávací programy pro školy nebo i veřejnost. Dětmi není obklopena jen v práci, ale také doma. Když neskautuje, jezdí na vodu, šije, čte, fandí dětem na fotbale, manželovi na kuželkách a popíjí kafíčko.


Profesor – Pavel Kolář

Již od konce minulého století se pohybuje v různých rolích kolem znojemského přístavu Neptun, v civilním životě je středoškolským učitelem lučby a věd matematických (a ředitelem školy, jejíž název by se sem nevešel…). Je hrdým otcem šikovné skautky a nadšeného rovera, a tak má více času si hrát. V týmu Collegia je nováček věnující se pedagogice a dramaturgii, dříve působil například na Námořní akademii.


Vlk – Petr Beránek

Vlčata vedl Vlk přes dvacet let a dosud ve smečce pomáhá. Jako instruktora (většinou ve vůdčí nebo spoluvůdčí roli) jste ho mohli nebo dosud můžete potkat na ČLK Sursum, Ekumenické lesní škole, ČK Čtyři palice a VK Čtyři prameny. Pracovně krom jiného šéfuje muzeu v Moravských Budějovicích a kastelánuje na zámku. Výčet jeho aktivit jsme přitom značně zestručnili. Jak to všechno zvládá, když se k tomu ještě stará o početnou rodinu, to opravdu nevíme. Na Collegium je zástupcem vůdce kurzu.


Eva Kudrnová

Sociální pracovnice pro lidi v krizi, supervizorka v sociálních službách, nově i lektorka programu pro děti, kterak spolu komunikovat, a především matka dvou synů, a to všechno na jeden „úvazek“. V dobách svého mládí, kdy byl v ČSSR namísto skautingu povolen pouze Pionýr, četla pod lavicí foglarovky, nerozvážně zakládala oddíl TOM i pobočku Hudební mládeže v Chomutově. Do obou oddílů a taktéž do slavného chomutovského sboru Viva la musica chodila poctivě několik let, než se natrvalo přestěhovala do Prahy. Skauting ji dlouho míjel. Nyní na svá stará kolena do něj proniká a dost se tím baví. (Soudružkou učitelkou zabavené foglarovky dosud nebyly nalezeny.)


Laky – Martin Lakatoš

Ke Collegiu patří tak dlouho, že už nikdo z týmu nepamatuje, že by nepatřil. Je zkrátka jedním z našich pilířů. Většinou se zašívá v kuchyni. Mimo skauting se věnuje účetní firmě, rodině, pohybu a lezení po horách.


Koala – Karel Loucký

Původní profesí strojní inženýr, posledních třicet let pracující ovšem jako úředník ve službách samosprávy, státu nebo obojího – zejména v oblasti hospodaření s majetkem. Skautsky ho potkáte kromě Collegia především v týmu 7 vlků a tisícovek. Má blízký vztah k hudbě, k přírodě a k cestování.


Zuzkačka – Zuzana Matějková

Vystudovaná bioložka, vyučující přírodovědu na gymnáziu a taky na jedné ze soukromých základních škol v Praze. Do skautského světa byla vždy zapojena spíš mimochodem. Několik posledních let se ale významně věnuje roverským akcím, zejména táboru Naděje a setkání Korbo, a rádcovskému vzdělávání. Ve volném čase ji obvykle najdete někde viset za jednu ruku ze skály.


Dále s námi v různé míře spolupracují

  • Mirabelka – Miroslava Večeřová. Vděčíme jí za pořádek v účetnictví.
  • Mukóki – Filip Hlavinka. Zpravodaj VRJ pro vzdělávání a dlouholetý vůdce Collegia.
  • Mája – Marie Kyšková. Psycholožka, v současnosti na skautské mateřské 🙂
  • Mimi – Lenka Dimmrothová, dobrá duše Collegia na dálku.