Tým

Caesh – Jiří Bělohradský

Zkušenosti s instruktorstvím sbíral především na Námořní akademii (2005-2007) a v Castor týmu vůdcovského lesního kurzu Gemini (2008). Na Collegiu působí od jeho absolvování v roce 2013, v současnosti v roli vůdce.

Pracuje v České filharmonii, ale protože jeho drnkání na kytaru tam nikoho moc nedojalo, zbylo na něj oddělení IT. Zároveň provádí druhým rokem pokusy na dětech při výuce informatiky na gymnáziu. Je otcem tříleté dcery, která na oplátku provádí pokusy na něm. Baví ho amatérské filosofování, amatérské muzicírování a vůbec řada amatérských věcí.

Lída Hobzová

Řadu let pracuje v Kanceláři ústředí Junáka a zároveň je šéfovou persoodboru. Podílí se na vzniku některých celostátních akcí (Valných sněmů, HelpDesků pro střediskové rady atp.) a přednáší o skautské personalistice. Podílela se na založení VLK Oikos a několik let jej vedla. Na Collegiu je zástupkyní vůdce a zastánkyní (nejen) ženských práv.

Má tři rozverná dítka a bydlí u lesa v malé vísce za Berounem.

Bobr – Karel Opočenský

Kromě dlouholetého angažmá na Collegiu stojí taky za pěti ročníky lesního kurzu 7 vlků a tisícovky. Mimo to vedl v Jablonci nad Nisou osm let středisko, tři roky ORJ a je stálým členem zkušební komise pro vůdcovské zkoušky. Svou zkušenost uplatňuje na Collegiu zejména v tématech metodiky zkoušení a dramaturgie akcí. Kromě Collegia absolvoval i LŠ Stříbrnou řeku.

Profesí dějepisář a zeměpisář, a nově především ředitel základní školy. O rozvoj dětí se nestará jen v práci, nýbrž i doma, kde mu pobíhají rovnou tři.

Týnka Baumová

Kromě Collegia se aktivně věnuje také vůdcovskému lesnímu kurzu Oikos, kde si úspěšně vyzkoušela i roli hlavní vůdkyně. Na Collegiu se věnuje především tématům spojeným s psychologií, ale ráda také tančí, zpívá a rozdává čokoládky.

Psychologií se zabývá i profesně – obvykle alespoň ve třech různých úvazcích naráz. Poslední dobou většinu své odborné činnosti zaměřuje na primární prevenci ve školách.

Mukóki – Filip Hlavinka

Řadu let vedl ILŠ Collegium. Letos své žezlo předal a nyní se vzdělávání věnuje na ústředí Junáka jako šéf Odboru pro vzdělávání činovníků a zpravodaj výkonné rady.

Kromě práce pro skautskou organizaci podniká ve svých rodných Polkovicích u Olomouce v oblasti odpadového hospodářství a studuje doktorát z pedagogiky. Se ženou vychovává tři děti.

MiMi – Lenka Dimmrothová

Novopečená členka collegiátního týmu, ovšem s bohatou instruktorskou zkušeností mimo jiné z vůdcovského kurzu ŠuMiK nebo lesního kurzu 7 vlků a tisícovky.

Učí v Olomouci na základní škole a platí tam za tu učitelku, která si poradí i s nejproblematičtějšími živly.

Nibowaka – Jiří Veselý

Jako katolický kněz je častým a vítaným hostem mnoha kurzů a táborů. V minulosti se více věnoval například Ekumenické lesní škole, VLK Gong nebo Rádcovskému táboru Sv. Jiří. Na Collegiu je jednak přirozeným supervizorem mnoha programů, především se ale stará o duchovní stránku lesní školy.

Inspiraci čerpá přirozeně především z křesťanské studnice, jeho živelný přístup k otázkám nejen duchovním je ovšem inspirací sám o sobě. V posledních letech slouží na Ostravsku.

Lišák – Aleš Bělohradský

Kromě Collegia, kde platí za jednoho z “frontmanů”, se věnuje roverské činnosti na jizerskohorském táboře Naděje a rádcovskému vzdělávání v Liberci. Pracuje na Ministerstvu financí jako “vrchní ministerský rada”, takže víte, u koho si stěžovat na výši daní. Jako správný státní úředník osciluje mezi Prahou, Bruselem, Vídní, Paříží a Ferdinandovem, a protože zjevně rád cestuje, usiluje navíc o doktorát v oboru ekonomické geografie. Pokud si na jaře nesplete slovíčko, bude si muset nechat vystavit nový občanský průkaz.

Indoš – Marcela Lehotská

Několik let vedla dívčí vůdcovský lesní kurz Lyra. V poslední době se s ní můžete potkat například na VLK Oikos. V Brně krotí nezkrotné děti na základní škole skrze hudební výchovu a matematiku. Mimo to se věnuje divadel-ničení a violon-čelení.

Racek – Antonín Wagner

Jeden z prvních vůdců ILŠ Collegium. Mimo to také vysloužilý střediskový vůdce z Horních Počernic, kde svými praktickými dovednostmi pomáhá dodnes.

Jirka Truneček

Táta, manžel, učitel, milovník české historie, železnice a dobrého vína. Na Collegiu se věnuje především rétorice a jinak pomáhá všude, kde je třeba – v duchu svého osobního motta: “Jiným pomáhat je víc než nad ně vynikat”. Se svou rodinou žije v Jeseníku.

Hamoun – Dušan Trefilík

Střediskový vůdce ve Slavičíně pod Bílými Karpaty. Donedávna působil jako chemik ve specializované chemické jednotce Armády ČR v Liberci. Na Collegiu se věnuje především pohybově-relaxačním a zážitkovým aktivitám. Jako správný voják umí být nenápadný, ale my, kteří jsme ho prokoukli, víme, že se s ním skvěle povídá.

Laky – Martin Lakatoš

Na Collegiu se v posledních letech mistrovsky ujal role šéfkuchaře. Mimo skauting se věnuje své účetní firmě, stavbě domu a dvouletému synkovi. Člověk, který neplýtvá slovy, ale v pravou chvíli tak nějak vždy řekne to, co mělo zaznít.